Чи можна давати соску відразу після годування?
При ссанні у дитини виникає відчуття ситості та її хилить у сон, тому не слід давати їй пустушку перед годуванням. З цієї ж причини найкраще давати пустушку прямо перед сном або після годування, але тільки протягом того часу, коли вона дійсно потрібна малюкові.
З 6 місяців смоктальний рефлекс поступово почне згасати, і хлопчик буде все рідше просити пустушку. Не варто зловживати пустушкою. Чим сильніше дитина звикає до неї, тим важче її відучити. А остаточно розлучитися з пустушкою необхідно, перш ніж дитині виповниться 1 рік.
Згідно з рекомендаціями Американської академії педіатрії, дитині можна давати пустушку тільки після того, як він привчився смоктати груди – зазвичай це відбувається у віці трьох-чотирьох тижнів.
Наявність пустушки часто призводить до нестачі молока. Для вироблення достатньої кількості молока необхідно прикладати малюка до грудей так часто, як він просить. Якщо ж у відповідь на занепокоєння пропонувати пустушку – груди «роблять висновок» про низькі харчові потреби крихти і скорочують обсяг виробленого молока.