Чи можна захворіти на кашлюк двічі?

Найчастіше на кашлюк хворіють один раз у житті. Антитіла, що виробилися під час хвороби, зберігаються протягом усього життя і запобігають повторним зараженням. При імунодефіциті іноді людина може захворіти і повторно, але такі випадки рідкісні.

Захворювання викликають специфічні бактерії Bordetella pertussis (так звана кашлюкова паличка, паличка Борде-Жангу). Зважаючи на подразнення рецепторів дихальних шляхів хворого постійно турбує кашель. Після лікування кашлюку довічний імунітет не розвивається, тому людина може захворіти повторно.

Слід знати, що збудник кашлюку нестійкий у зовнішньому середовищі та боїться впливу ультрафіолетового випромінювання та різких перепадів температури повітря. Прихований (інкубаційний період при кашлюку становить частіше від 6 до 14 днів.

Виявляється кашлюк нападами спазматичного кашлю та супроводжується запаленням слизових оболонок верхніх дихальних шляхів. Зараження кашлюковою паличкою відбувається повітряно-краплинним шляхом, при тісному контакті з хворою людиною. Від моменту зараження до перших клінічних ознак проходить від 3 до 14 днів.

loading
×