Чи можна заразитися хламідіозом повітряно крапельним шляхом?
Chlamydia pneumoniae – викликають інтерстиціальну та дрібноосередкову пневмонію, фарингіти, бронхіти, хвороби серця. Інфекція передається повітряно-краплинним шляхом.
не можуть бути причиною інфікування. У зовнішньому середовищі хламідія зберігати свою життєздатність неспроможна. Тому контактно-побутові, повітряно–краплинні та інші способи передачі хламідійної інфекції малоймовірні. Інфікування може статися за будь-якого виду статевого контакту: оральний, генітальний, анальний.
Хламідії не можуть існувати поза людським організмом – саме тому заразитися побутовим шляхом неможливо. Рукостискання, загальний посуд та рушники не несуть небезпеки – хламідіоз передається лише статевим шляхом.
Незахищені вагінальні чи анальні статеві контакти призводять до того, що інфікований партнер "ділиться" вірусами зі здоровим. У цьому ризик інфікування від хворого партнера – понад 60%. Зрідка, але хламідії передаються і контактно-побутовим шляхом через загальні предмети гігієни, а також повітряно-краплинним шляхом.