Чи потрібно видаляти фіброаденому молочної залози?

Чи обов'язково видаляти фіброаденому? Фіброаденоми не піддаються зворотному розвитку, як кісти в молочній залозі, які можуть з'являтися або зникати на тлі лікування. Фіброаденома – це тканинне утворення, яке може тільки рости, тому єдиним можливим лікуванням є хірургічне видалення.May 29, 2018

Як правило, фіброаденома молочної залози є доброякісною та рідко призводить до розвитку ускладнень. Найбільш небезпечна інтраканалікулярна та листоподібна пухлина. У першому випадку малігнізація (переродження в рак) спостерігається в 2-7,5 разів частіше, ніж при периканалікулярному типі фіброаденоми [5] .

Фіброаденоми ми видаляємо зазвичай у тому випадку, якщо їх розмір перевищує 2 см. Якщо вони менші, то робимо пункційну біопсію і спостерігаємо пухлину в динаміці. Якщо вона не росте і хороша біопсія, то дозволяємо навіть планувати вагітність.

Вогнищеве розростання залізистої тканини спричинене підвищеною дією стероїдних гормонів естрогенів, які виробляються фолікулярним апаратом яєчників. Також фіброаденома здатна розростатися залежно від різкого підвищення вмісту в крові гормонів надниркових залоз та щитовидної залози, гіпофіза або яєчників.

loading
×