Чи потрібно зціджувати молоко після годування другі груди?

При правильно організованому грудному вигодовуванні молока виробляється рівно стільки, скільки потрібно дитині, тому необхідності у зціджуванні після кожного годування не виникає.

Це зовсім не обов'язкова для всіх процедура, і її не потрібно проводити після кожного годування, оскільки молока у жіночій грудей утворюється рівно стільки, скільки потрібно для насичення малюка у певному віці. Т. е. скільки молока малюк з'їв за одне годування – стільки до наступного в грудей та з'явиться.

Переваги подвійного зціджування (одночасного зціджування з обох молочних залоз) у порівнянні з одинарним (спочатку одні груди, потім інші) добре відомі. Останні наукові дослідження не лише підтвердили ці переваги, але й виявили додаткові плюси для мам, які зціджують молоко.

Якщо дитину в середині годування перекласти до іншої грудей, він недоотримає «заднього» молока, багатого на жири. Він висмокче з однієї грудей переважно передню порцію та з іншої додасть того ж. Переднє молоко багате на лактозу, через якийсь час дитина може перестати справлятися з навантаженням лактозою.

loading
×