Чим корисне варене сало?
У складі сала є вітаміни А, D (омега-3, омега-6), Е, каротин, ретинол, токоферол, а також мікро- та макроелементи: селен, кальцій, магній, марганець, фосфор, калій, цинк, натрій, мідь, залізо. Сало є важливим джерелом вітаміну D3 і містить його набагато більше, ніж нежирна свинина.
Щоб свиняче сало виявило свої корисні властивості, його потрібно правильно вживати. Віддавайте перевагу солоному або маринованому салу. Копченим, смаженим чи вареним салом краще не захоплюватися, багато біоактивних речовин при даних видах обробки продукту розпадаються і не приносять користі.
Шкода сала Сало – дуже калорійний продукт: у 100 г міститься близько 800 ккал. Це означає що якщо ви не плануєте витратити всю отриману від цього продукту енергію, то ризикуєте набрати зайву вагу. Вживання сала у великій кількості може призвести до ожиріння.
У народній медицині сало застосовується при лікуванні багатьох захворювань: хвороб легень, печінки, варикозного розширення вен. Воно знімає суглобовий, зубний біль, лікує геморой, мастит та ін.