Чим небезпечне блювання?
Часте блювання, що повторюється, небезпечне зневодненням та втратою електролітів (солей)тому незалежно від її причини слід звернутися за медичною допомогою. Якщо блювання супроводжується болем у животі, температурою та порушенням випорожнень, необхідний огляд хірурга та інфекціоніста.
У більшості випадків нудота та блювота не уявляють небезпеки для організму. Однак тривала блювота, частіше у поєднанні з проносом, може призвести до серйозного зневоднення та, як наслідок, до порушення роботи серцево-судинної системи, головного мозку, нирок та інших органів.
- коли після блювання полегшує, вкрити і дати питво солодке та з вітамінами (чай з лимоном або апельсиновий та яблучний сік)
- дати адсорбенти. (розтовчене активоване вугілля, смекту тощо)
- викликати лікаря – особливо дітей.
- бажано зберегти ту речовину, чим отруївся. Передати його лікареві.
Блювота з'являється при захворюваннях шлунка (гастриті, виразковій хворобі, раку шлунка), дванадцятипалої кишки (виразковій хворобі, дуоденіті), підшлункової залози (панкреатиті), жовчного міхура (холецистит, жовчно-кам'яна хвороба). Останні патології супроводжуються блювотою жовчю, болем у зоні правого підребер'я.