Чим небезпечний діетиловий ефір?

Побічні дії речовини Діетиловий ефір З боку серцево-судинної системи та крові (кровотворення, гемостаз): тахікардія чи брадикардія, аж до зупинки серця; аритмія; гіпер-або гіпотензія; колапс; кровоточивість.

Дія та застосування. Пари ефіру викликають подразнення слизових оболонок дихальних шляхів, рота, що веде до значного посилення слиновиділення та секреції бронхіальних залоз. Роздратування дихальних шляхів може супроводжуватися рефлекторними змінами дихання, підвищенням артеріального тиску тахікардією.

Речовина може проникати в організм при вдиханні парів і прийому всередину. Речовина має дратівливий вплив на очі та дихальні шляхи. Якщо проковтнути цю рідину, аспірація у легені може призвести до хімічного пневмоніту. Речовина може вплинути на центральну нервову систему.

Застосовується в хірургічній практиці для інгаляційного наркозу, а в стоматологічній практиці місцево, для обробки каріозних порожнин і кореневих каналів зуба при підготовці до пломбування. У зв'язку з поступовим розкладанням діетилового ефіру, повинні суворо витримувати встановлені терміни зберігання.

loading
×