Чим покриваються дерева взимку?

У морозні зимові ночі, коли температура повітря падає нижче замерзання води (0◦ С), крапельки роси перетворюються на крихітні, здебільшого голчасті кристалики льоду, і землю огортає сріблясто – блискуче покривало., що падає на чагарники, і на гілки дерев, і на дроти.

Листяні дерева взимку захищаються від морозів та втрати вологи дещо іншим способом. Їхні стовбури, гілки та гілочки покриваються захисним шаром, який нагадує порожні ящики з товстими стінками. Ці клітини мертві та позбавлені внутрішнього вмісту, а вода крізь їхні стінки не може проникати усередину.

Дерева поступово уповільнюють ріст, на зміну клітин целюлози приходить речовина лігнін (полімер). Клітини поповнюються жирами та крохмалями. Нирки «перевдягаються» в щільнішу зимову шкірку, а верхівка стовбура стає куполоподібною. Коли цей процес запущено, зупинити його стає вже неможливо.

Листопадні рослини впадають у сплячку в зимовий період, вони скидають листя восени і як наслідок їм не потрібно багато води та світла для фотосинтезу. Дерево отримує достатню кількість поживних речовин та запасів води протягом весни та осені, щоб вижити взимку після опадіння листя.

loading
×