Чому бабине літо так називають вкажіть 3 причини?
Одна з них говорить, що бабине літо названо тонким, легким павутинням, що літає по полях і лісах і віщує суху осінь. Ця павутина асоціюється з ледь помітними сивими пасмами волосся у жінки, а час теплих, погожих днів — з віком, який передує літньому та характеризується відносним розквітом.
За даними синоптиків, причиною такого явища є скупчення теплих повітряних мас у середині осені. А ще вчені довели, що опадаюче листя в процесі хімічної реакції теж виділяє тепло. «Бабине літо – Період теплої погоди, який настає восени після холодів.
Одна з найнезвичайніших назв — у Великій Британії та США. Воно звучить як Indian Summer, тобто індіанське літо. Справа в тому, що в англійській мовіindian» – Це і «індійський», і «індійський». Так ось, у випадку з влітку йдеться якраз про індіанців, а саме словосполучення виникло в період колонізації Америки.
По суті схожу назву використовують і в німецькомовних країнах: Altweibersommer, тобто “літо старий“. У південних слов'ян лише хорвати використовують вираз “бабине літо(Bablje ljeto). Серби, як і народи Західної Європи, орієнтуються на церковний календар називають його “Михайловим вліткуУ (Михоське Ґето).