Чому береза ​​біла?

Тому кора біла тільки у беріз – власниць рідкісного пігменту білого кольору під назвою бетулін. Чим більше цього пігменту міститься в корі дерева, чим світліше воно виглядає. Поки що не до кінця зрозуміло, навіщо бетулін потрібний березам. Він має багато цікавих функцій, у тому числі фунгіцидну.

Найбільш поширений вид берез, що виростає до 25-30 м і має діаметр ствола 75-80 см. Молоді дерева мають коричневу кору, яка біліє до 10 років.

Дерева Білять фарбою або вапном з клейовою добавкою. За словами фахівців із ландшафтного дизайну, це неприпустимо. Кора дерев має бути проникною, адже через неї йде газообмін. Побілка знижує проникність кори, через цю речовину гірше переміщаються з крони дерева в корені.

Чому природа нагородила березу білим стволом? Забарвлення стовбуру дерева надає бетулін – органічний, смолистий пігмент білого кольору, що заповнює собою порожнини клітин коркової тканини (зовнішнє покриття рослини). Максимальний вміст пігменту до 44% спостерігається у берези пухнастої, що саме росте в Росії.

loading
×