Чому бузок не цвіте щороку?

Надлишок азоту Якщо ви бачите, що бузковий кущ з добре розвиненою кроною жує – інтенсивно дає нові пагони, але при цьому не цвіте, – швидше за все, справа у пересиченні ґрунту азотними добривами. Підживлення не піде на користь, якщо не дотримуватись норм внесення.

Для того, щоб стимулювати рясне цвітіння, необхідно обрізати бузок навесні. До місця відходження від кореня видаляють усю кореневу поросль, а також вирізують гілки, що загущають кущ. Першими кандидатами на вирізку вважаються пагони, що ростуть углиб куща, тонкі, підмерзлі або ті, чий вік понад 5 років.

З третього чи четвертого року 1 раз за сезон (найчастіше – ранньою весною) під кожен кущ вносять по 50-60 г азотних добрив (аміачної селітри чи сечовини). Влітку після цвітіння бузок підгодовують органічними добривами, закладаючи в ґрунт розчин коров'яку або золу.

За один сезон він зацвітає двічі – на початку травня, а потім – на початку серпня. Перше цвітіння триває майже 2 місяці (до кінця червня), друге починається на початку серпня. Коли всі інші сорти бузку вже відцвіли.

loading
×