Чому двійнята схожі?

У двійнят різний набір генів, і схожі вони один на одного так само, як і звичайні брати та сестри. Також можливе поєднання монозиготного та дизиготного варіантів. Коли спочатку запліднюються дві яйцеклітини, а потім одна з них ділиться на дві копії – так виходить трійня.

Двійнята ж розвиваються із двох яйцеклітин, запліднених сперматозоїдами. Вони навіть можуть мати різні батьки. Це відбувається через те, що в окремих випадках при овуляції з яєчника жінки виходять дві яйцеклітини, хоча зазвичай виходить тільки одна. З цієї причини в сім'ї народжуються різнояйцеві близнюки або двійнята.

Однояйцеві близнюки виходять при заплідненні однієї яйцеклітини, яка потім поділилася. Різнояйцеві виходять при заплідненні двох яйцеклітин двома сперматозоїдами. Саме їх у народі називають двійнятами. Однояйцеві близнюки завжди однієї статі і практично однакові зовні.

Чому ж вони не схожі один на одного? Тому що різні статеві клітини в однієї людини несуть у собі різні варіанти одних і тих же генів. В однієї і тієї ж жінки одна яйцеклітина за варіантами генів не схожа на іншу, так само як один сперматозоїд не схожий на інший у одного й того ж чоловіка.

loading
×