Чому кажуть за тридев'ять земель?
Воно сягає на той час, як у Русі поруч із десятковою системою обчислення існувала і дев'ятерична (у цій системі тридев'ять позначало 27). Вираз за тридев'ять земель зазвичай для російських казок у формі триразового повтору: за тридев'ять земель, у тридев'ятому царстві, у тридесятій державі
на насправді це 27 (три помножити на дев'ять). Цей фразеологізм сягає того часу, коли на Русі поряд із десятирічною системою обчислення існувала і дев'ятерична. "Тридев'ять"Стало символом відстані і означало "дуже далеко". І не забувайте стежити за рубрикою #ТАССлово.
Існує помилкова думка, розвинена лінгвістами, що слово «Тридев'яте» походить від дев'ятеричної (трійкової) системи числення: за старих часів вважали за трійками, звідси тридев'ять (тричі по дев'ять) – двадцять сім, тридесять – тридцять.
Бігти стрімголов – дуже швидко, стрімко бігти (бігти, кидатися). 1. Результат фразеологізації вільного поєднання зі значенням "втративши голову", пов'язаного з поєднаннями" скласти голову", З одного боку, і " склавши руки " – з іншого.