Чому коровай із сіллю?

Мабуть, найвідоміша традиція вчить зустрічати дорогих гостей хлібом-сіллю. Сенс тут такий: подаючи коровай, господарі бажають здоров'я та процвітання, а сіль символізує захист від нечисті. За традицією, гість відламував шматочок хліба, мачав його в сіль і з'їдав — обов'язково з посмішкою.

Звичай вітати гостя з хлібом і сіллю відомий у нас з давніх-давен. Поєднання хліба та солі відігравало роль сакрального та виключно ємного символу: хліб висловлював побажання багатства та благополуччя, а сіль вважалася оберегом, здатним захистити від ворожих сил та впливів.

ВЕСІЛЬНИЙ КАРАВАЙ Здавна, на Русі, шанували хліб: "Хліб усьому голова!". Ще з часів язичництва, круглий пишний хліб, прикрашений калиною, символізував Бога-Сонце, який мав оберігати та зігрівати молоду пару. Чим більше і красивіше весільний коровай, тим довше та забезпеченіше проживуть молодята.

Наречений і наречена відламують шматком від весільного хліба, солять його (сіль зазвичай насипають у центр короваю або сільничку кладуть на тацю), і пригощають один одного. Сіль у цьому ритуалі відіграє важливу роль, молоді разом «з'їдають пуд солі», а їх подальше життя буде щасливим, радісним і солодким.

loading
×