Чому лелека клацає дзьобом?

Дорослий білий лелека подає голосний голос під час зустрічі пари, клацаючи дзьобом. Пташенята білого лелеки пищать і кричать голосами, схожими на нявкання кошенят. Клацаючи дзьобом, лелека закидає голову далеко на спину і втягує назад язик, утворюючи ротову порожнину, що добре резонує, для посилення звуку.

Орнітологи пов'язували таку поведінку з нестачею природного корму лелек у окремі роки. Відомо, що інфантицид, тобто дітовбивство, не так вже й рідко зустрічається в тваринному світі і пояснюється крайньою необхідністю регулювати чисельність потомства з метою збереження якоїсь його частини.

Тому що завдяки деяким повір'ям люди здавна заступалися цим птахам, на відміну від багатьох інших видів. У старі часи, до постійного співжиття з людиною, лелеки населяли відкриті простори в рівнинній місцевості, поблизу водойм або великих боліт.

Ця зворушлива турбота та асоціація з новим життям (лелеки прилітають навесні) стали причиною того, що лелека став священним птахом давньогрецької богині Гери (в римській міфології Юнони) — покровительки матерів-годувальниць. Саме ця традиція лягла в основу повір'я, що існує на Заході, що лелеки приносять немовлят.

loading
×