Чому Леонов було повернутися на корабель?

Запас повітря в скафандрі закінчувався — потрібно було повертатися, але все пішло за планом. Через різницю тиску в космосі скафандр сильно роздувся, втратив свою гнучкість., і Леонов було втиснутися в люк шлюзу, діаметр якого становив лише один метр.

Повернення до корабель Тільки після того як Леонов знизив тиск кисню всередині скафандра з 0,4 до 0,27 атм, він зміг увійти до шлюзової камери, штовхнувши спочатку туди зняту кінокамеру С-97:34-35:20. Об 11:48:34 було закрито люк шлюзової камери :13, і за три хвилини почався наддув повітря.

Олексій Леонов – другий пілот. 12 хвилин у відкритому космосі. Сталося непередбачене: під час перебування за бортом скафандр роздувся і, коли настав час повертатися на корабель, костюм заважав залізти в шлюз. Зміни зі скафандром були цілком зрозумілі.

Якщо опинитися в космосі без скафандра, за відсутності повітря теплообмін буде неможливий, отже рідина із поверхні шкіри буде миттєво випаровуватися, викликавши її місцеве охолодження, також випаровуються слина та сльози. Ультрафіолет, радіоактивне та електромагнітне випромінювання становлять небезпеку для незахищеної шкіри.

loading
×