Чому на добу рівно 24 години?

Доба – це час, за який Земля здійснює оберт навколо своєї осі. Насправді у них не 24 години, а 23 години 56 хвилин. Раз на чотири роки зайві хвилини складаються на додатковий день — 29 лютого. Розбивати добу на частини почали ще в давнину.

Кожні 4 роки високій день. Наявність у добі 24 годин викликано тим, що наша планета здійснює повний оберт навколо своєї осі за наближену кількість часу, яка дорівнює 23 годин 59 секунд.

Доба – це час, за який наша планета Земля робить один оберт навколо своєї осі. Люди вважають, що в добах рівно 24 години. Насправді ж у добах 23 години та 56 хвилин. Щоб залишилися чотири хвилини на добу не накопичувалися і не заважали літочисленню, у календарі є високосні роки.

Клавдій Птолемей, який жив у ІІ столітті н. е.., офіційно ввів поділ доби на 24 години. У Стародавньому Римі денні години об'єднувалися в чотири рівні тимчасові відрізки, також нічний годинник об'єднувалися в чотири «вартові» (терміни несення варти), по три години кожна: дві варти до півночі, і дві – після.

loading
×