Чому на храмі Василя Блаженного різнокольорові бані?

За припущенням російського письменника Миколи Чаєва (1824 – 1914), колір куполів пояснюється сном блаженного Андрія Юродивого (Константинопольського), якому здався Небесний Єрусалим із садами з безліччю квітучих дерев та плодів невимовної краси.Oct 23, 2017

Куполи собору Василя Блаженного За однією з версій, така святковість пов'язана зі сном Андрія Юродивого про Небесний Єрусалим. Цегляний храм має 11 куполів. При цьому безпосередньо над ним розташовано 9 відповідно до кількості престолів; та головний купол у центрі — над престолом Покрови Богородиці.

Куполи одночасно позначають і небесне склепіння і символізують вічність. Їх розфарбовують у різні кольори невипадково. Позолочені куполи зазвичай увінчують храми, присвячені Христу та дванадцяти найважливішим православним святам, серед яких Різдво Пресвятої Богородиці, Хрещення Господнє, День Святої Трійці.

Колір куполів Білий служить знаком того, що храм був освячений на честь Преображення чи Вознесіння, блакитний – на честь Богородиці, червоний – великомученикам, зелений – преподобному, а жовтий – святителю. Найчастіше храми і церкви увінчані золотими куполами, які є символом вічності та слави небесної.

loading
×