Чому не можна гасити водою лужні метали?

2) Якщо горять речовини, які входять у реакцію із водою: лужні метали натрій чи калій. Вода при взаємодії з цими речовинами може викликати вибух і розбризкування палаючої речовини. Для гасіння таких спалахів використовуються порошкові вогнегасники.

Кадмій та багато інших метали під впливом високих температур виділяють токсичні пари. Тому гасіння палаючих металів слід проводити у захисних масках. Лужні метали (натрій, калій, літій) вступають у реакцію з водою, утворюючи у своїй водень і кількість теплоти, яка потрібна на його займання.

Натрій та калій можна гасити аргоном та азотом. Аргон ефективніший, оскільки суттєво важчий за повітря. Діоксид вуглецю непридатний для гасіння натрію та калію, проте вуглекислотним вогнегасником можна успішно згасити палаючий розчинник у присутності натрію.

Воду не можна застосовувати для гасіння речовин, що бурхливо реагують з нею з виділенням тепла, горючих, токсичних і корозійно-активних газів. До таких речовин належать багато металів та їх сполуки, розжарені вугілля та залізо.

loading
×