Чому не можна палити пластик?

Наприклад, пластик на основі полівінілхлориду (ПВХ) при горінні, крім неприємного хлористого водню, виділяє ще й діоксини. Такий пластик спалювати не варто – якщо вже у вас з'явилося сміття з вмістом ПВХ, то його необхідно довезти до контейнера для сміття, або, в крайньому випадку, закопати.

Спалювання пластмаси, пластика, поліетилену дає випари та викиди, які, потрапляючи в організм, вже практично не виводяться. Тому спалювання пластикових пляшок можна прирівняти до знаходження у газовій камері. Канцерогени від них спалювання накопичуються у повітрі та призводять до зростання онкологічної захворюваності.

При спалюванні сміття та пластика викидаються окис вуглецю, закис азоту, тверді частинки, діоксини, фурани та інші забруднювачі, що спричиняють рак, респіраторні захворювання, нервові розлади та вроджені дефекти.

Не можна спалювати пластикові пляшки, інші види пластмас, поліетиленові пакети, гумові вироби, будівельні матеріали (залишки руберойду та інше) тощо. Вони при згорянні виділяють речовини, що є для людини токсичними.

loading
×