Чому не можна висіти на турніку?

При висі на перекладині м'язи рефлекторно включаються до роботи, напружуючись та стабілізуючи хребет. Тому повноцінного розтягування хребта та м'язів при висі ми не отримуємо. Більше того, при висі розтягуються м'язи-згиначі стегна, що посилює поперековий лордоз, це може викликати болі, якщо є остеохондроз.

Якщо регулярно та правильно висіти на турнікуможна зміцнити хребет і навіть трохи розтягнути його. Саме за рахунок цього фактора ваше зростання незначно збільшиться. Багато любителів фітнесу приділяють вису на перекладині кілька хвилин після тренування.

Вис на турніку знімає напругу Компресійне навантаження на окремі хребці зникає. Хребту дається «перепочинок». Під час вправи відбувається прогрів м'язів, посилюється кровообіг. Судини теж отримують своєрідне тренування, що сприяють їхньому зміцненню.

Несиметрична напруга м'язів небезпечна при деформації хребців із кутом вище 25 градусів, тобто при важких формах – сколіоз 3 та 4 стадії. В окремих випадках ця методика застосовується лише зі спостереженням спеціаліста-ортопеда. У будь-якому випадку заняття з перекладиною можна, можливо впроваджувати, лише проконсультувавшись із лікарем.

loading
×