Чому не падають хмари Фізика 8 клас?

То чому тоді хмари не падають на землю? Якщо частинки хмари дуже малі (розміром до мікрометра), то на них діють молекули повітря у своєму броунівському русі. Краплинки або крижинки в цьому випадку рухаються хаотично, у довільному напрямку, утримуючись у повітрі без падіння.

Якщо хмари не падають, то не тому, що вони легші за повітря, а тому, що вони захоплені динамічною атмосферною системою, яка утримує їх у повітрі. Хмари складаються з повітря, водяної пари, крапель води та кристалів льоду. Ці останні два компоненти щільніші за повітря.

Зрозуміло, що вода та лід важчі, ніж повітря. Виникає питання, чому хмари не падають на землю залишаються в небі? На маленькі крапельки і крижинки впливають молекули повітря. Вони постійно штовхають частинки хмари у різні боки, не дають впасти.

Хмари – це водяна пара і дрібні частки води, снігу або льоду (краплі, сніжинки, лід, кристали). Вони настільки малі, що можуть ширяти повітря: сила тяжкості врівноважена опором повітря. Як тільки вони зливаються, пара конденсується – їх стає більше, і вони випадають униз.

loading
×