Чому небо блакитне простими словами?

Чому небо блакитне? – Довжина хвилі, тобто фіолетовий ділянку видимого спектру розсіюється приблизно в 16 разів інтенсивніше червоного. Так як випромінювання синього кольору має більш коротку довжину хвилі, в кінці видимого спектру він більше розсіюється в атмосфері, ніж червоний.

Найбільша довжина хвилі – у червоного кольору, найменша – у фіолетового та синього. Повітря, в якому є молекули газів, мікрокристали льоду і краплі води, розсіює світло з короткою довжиною хвилі сильніше, тому синього та фіолетового кольору в небі у вісім разів більше, ніж червоного.

Оптичний діапазон людського ока може досягти лише синього спектра хвилі світла. Світло з короткою довжиною хвилі розсіюється найефективніше. А найкоротша довжина хвилі для ока це синя, тому синє світло заповнює все небо і ми бачимо його блакитним.

Відповідь на це питання криється у звичайній фізиці: багато речей розсіюють світло, це ні для кого не секрет. Сонячне світло падає та проходить крізь частинки азоту та кисню, а це основні складові атмосфери. Сонячний колір розсіюється, утворюючи різні кольори веселки.

loading
×