Чому перейменували річку Яїк?

Імператриця Катерина II, бажаючи знищити в народі пам'ять про селянську війну, наказала перейменувати річку Яїк на Урал, а Яїцьке містечко – на Уральськ. 15 (26) січня 1775 р. відбувся указ про перейменування річки Яїк в Урал та міста Яїцька – в Уральськ.

У Росії назва Яйк було змінено на Урал у 1775 році за указом Катерини Другої, після придушення Селянської війни під проводом Пугачова, в якій активно брали участь башкири та яєцькі козаки.

Урал або Яйк – третя за протяжністю річка на євразійському континенті, поступається лише Волзі та Дунаю. Протяжність 2428 км, що знаходиться на території Росії та Казахстану, впадає в Каспійське море. Річка Урал починається в Учалінському районі Башкортостану на східному схилі Уральського хребта.

Щоб стерти будь-яку пам'ять про подію, імператриця Катерина II в 1775 наказала перейменувати річку, з якої почався кровопролитний заколот Так Яйк перетворився на Урал. «Для досконалого забуття наступного на Яїк нещасної події» – так обґрунтовувалися причини зміни назви в указі.

loading
×