Чому повітря з крапельниці не потрапляє у вену?

Як правило, дрібні бульбашки, які часто утворюються в трубках крапельниці, просто прилипають до їх стінок і нікуди не рухаються. Нічого не станеться навіть у тому випадку, коли закінчиться розчин у флаконі. тиск крові в периферичній вені просто не пустить повітря із системи, передає Telegram-канал Анатомія.Apr 23, 2021

Вся справа у пристрої крапельниці. Вона зроблена так, що рідина потрапляє у вену під власною вагою. Тиск стовпа рідини вище внутрішньовенного тиску. Навіть якщо крапельниця залишиться порожньою, тиску повітря недостатньо для того, щоб він самостійно проник у посудину.

Проникнення бульбашки повітря в артерію та перекриття потоку крові, що йде до серця або мозку, називається повітряною емболією. Повітряна емболія справді може виявитися смертельною. Якщо це серцева емболія, вона може спровокувати інфаркт або створити небезпечну коронарну пробку.

Далі слід видалити із шприца повітря. Для цього потрібно тримати шприц вертикально голкою вгору, постукуючи по шприцю пальцем для концентрації бульбашок вгорі шприца, натиснути на поршень шприца.

loading
×