Чому рік складається з 365 чи 366 днів?

У григоріанському календарі звичайний рік складається із 365 днів. Оскільки фактична тривалість зіркового року (період звернення Землі навколо Сонця) складає 365.2425 днів, «високосний рік» в 366 днів використовується один раз кожні чотири року для усунення помилки, викликаної трьома звичайними (але короткими) роками.12 Oct 2022

Тривалість року змінюється через вплив Землю інших планет сонячної системи. Точні розрахунки показують, що ексцентриситет орбіти Землі змінюється неперіодично, але з характерним часом, що дорівнює ста тисячам років. Тривалість доби також є непостійною. Вона систематично зростає (т.е.

Сучасний календар бере початок від давньоримського юліанського календаря, запровадженого Юлієм Цезарем з 1 січня 45 року до нашої ери і в сучасній Росії званого "старим стилем". У юліанському календарі рік починався 1 січня і включав, у середньому, 365,25 діб, тобто 365 днів та шість годин.

Такий цикл запровадив Юлій Цезар у І столітті до нашої ери. Юліанський календар, який за наказом Цезаря придумав астроном Созіген, включав звичні і сьогодні 12 місяців і 365 днів. Раніше римляни вважали, що в року 355 днів.

loading
×