Чому Шевченка поховано саме в Каневі?

Багато хто вважає, що це була князівна Варвара Миколаївна Рєпніна, яка любила Тараса. Наміру поховати поета на горі Щекавиці стали проти влади і духовенства губернського Києва. Тому через два дні порох Кобзаря завантажили на пароплав «Кременчук» і відправили до Канева.May 22, 2011

Тарас Шевченко, як відомо, був похований двічі. 28 лютого (за старим стилем) 1861 року відбулися його похорон на Смоленському цвинтарі, а вже 3 березня у «Санкт-Петербурзьких відомостях» повідомлялося: «Тіло Шевченка буде відвезено на батьківщину та поховано у тих місцях, де він виростив свій поетичний геній».

Помер у Санкт-Петербурзі 26 лютого (10 березня) 1861 року від водянки, викликаної, на думку історика М. І. Костомарова, який бачив його п'ючим, але лише раз п'яним, «помірним вживанням гарячих напоїв».

Могила Тараса Шевченка — поховання видатного українського поета Тараса Шевченка у місті Каневі (Черкаська область) на Чернечій горі, над яким з 1939 року височить бронзова пам'ятка роботи скульптора Матвія Манізера.

loading
×