Чому швидкість на воді вимірюють у вузлах?

Її визначали, вважаючи вузли на ліні Причому інтервали підбирали на березі так, щоб кількість порахованих вузлів показувала швидкість судна в морських милях на годину. Цю одиницю швидкості і почали називати вузлом.

Опис Поширеність вузла як одиниці виміру пов'язана із значною зручністю його застосування в навігаційних розрахунках: судно, що йде на швидкості в 1 вузол вздовж меридіана, за одну годину проходить одну кутову хвилину географічної широти.

Вузол – це морська миля (1852 км) на годину. Пов'язано це з навігаційними завданнями, які прийшли ще з часів мореплавців. Морська миля – це хвилина широти. Приладова швидкість відображається в лівій колонці на головному пілотажному дисплеї (PFD), тут індикуються злітні швидкості V1, Vr та V2.

Вузол – одиниця виміру швидкості. Рівний швидкості рівномірного руху, при якій тіло за одну годину проходить шлях, що дорівнює одній морській милі. Застосовується в морській та авіаційній практиці. За міжнародним визначенням, один вузол дорівнює 1852 м/год (1 морська миля на годину) або 0,514 м/с.

loading
×