Чому такі кольори у веселці?
Веселка виглядає як дуга або коло, складена з кольорів спектру – дивлячись зовні – усередину дуги ми бачимо червоний, помаранчевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий кольори. Фізична причина появи веселки заломлення та дисперсія світла у водяних краплях (дощ, туман).
Доведено, що багатобарвний спектр веселки безперервний, проте прийнято виділяти у ньому саме 7 квітів. Ісаак Ньютон, прагнучи встановити відповідність між числом тонів музичної гами та кількістю квітів світлового спектру, першим запропонував 7 квітів.
Веселка виглядає як різнокольорова дуга або коло, складене з квітів спектра видимого випромінювання (від зовнішнього краю: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, синій, фіолетовий).
Число сім він вибрав із переконання (що походить від давньогрецьких софістів), що існує зв'язок між квітами, музичними нотами, об'єктами Сонячної системи та днями тижня. Однак, не всі згодні з Ньютоном. Наприклад, в американців, німців, французів та японців вважається, що у веселки саме шість квітів.