Чому у Карелії фінські назви?
Що ж до назви самої Карелії (фін., Кар. Карьяла, Karjala), це має балтійське походження — від гару «гора». У цій версії карели, тобто східні, «верхові» фіни протиставляються західним, «низовим» фінам – хяме – з балтійського жемее «земля, низина».
«Сухе, рівне, піщане місце, поросле травою» +озеро. А може бути й давнішого, саамського походження, і означати «витягнуте озеро». Навіть про саме назві «Карелія»(Фін., Кар. Карьяла, Karjala) у лінгвістів немає єдиної думки.
Карелія (Фін. Karjala, швед. Karelen) – в середні віки найсхідніша історична провінція Фінляндії у складі Швеції. Знаходилася у Західній Карелії, яка протягом другого тисячоліття перебувала під релігійним та політичним контролем північно- та центральноєвропейських держав.
Походження назви республіки — Karjala — до кінця не з'ясовано, проте передбачається, що вона може походити від прото-фінської. слова karja «скот», запозиченого з прагерманського harjaz («військо, армія»); закінчення -la означає «земля» (порівн. «Калевала», Похьйола).