Чому заборонили Актовегін?
Через те що засоби на основі сироватки крові тварин можуть містити пріони, які є причиною хвороби Крейтцфельдта – Якоба, усі такі препарати заборонені для виробництва, ввезення та застосування в США та Канаді. Ця заборона діє і на депротеїнізований діалізат із крові телят (Актовегін).
Рідко можуть виникати анафілактоїдні (алергічні) реакції, анафілактичний шок, які можуть виявлятися: з боку імунної системи – гіперемія шкіри, висипання, свербіж, кропив'янка, підвищене потовиділення, озноб, набряки шкіри та/або слизових оболонок, ангіоневротичний набряк, припливи тіла; зі …
Актовегін® підвищує поглинання та утилізацію кисню; інозитол фосфо-олігосахариди, що входять до складу препарату, позитивно впливають на транспорт і утилізацію глюкози, що призводить до поліпшення енергетичного метаболізму клітин і зниження утворення лактату в умовах ішемії.
При парентеральному введенні Актовегіна у цієї групи хворих показано поліпшення когнітивних функцій, насамперед пам'яті та уваги, зменшення виразності афективних порушень та покращення соціальної адаптації.