Де і коли в організмі людини відбувається мейоз?

Мейоз (від грец. μείωσις – зменшення), або редукційний поділ клітини – спосіб поділу клітини, при якому спадковий матеріал у них (число хромосом) зменшується вдвічі. Мейоз відбувається в ході утворення статевих клітин (гамет) у тварин та суперечка у рослин.

Мейоз у рослин та грибів, як правило, відбувається при утворенні гаплоїдних спор. У різних одноклітинних еукаріотів мейоз може спостерігатися різних стадіях життєвого циклу. Для відновлення диплоїдності в циклі завжди необхідне злиття гаплоїдних клітин (запліднення). Мейоз складається з двох поділів.

У зв'язку з тим, що в профазі першого, редукційного етапу відбувається попарне злиття (кон'югація) гомологічних хромосом, правильне протікання мейоза можливо тільки в диплоїдних клітинах або в парних поліплоїдах (тетра-, гексаплоїдних тощо клітинах).

Процес мейоза складається з двох послідовних клітинних поділів: мейоза I (перший поділ – редукційний) – утворюються клітини із зменшеним удвічі числом хромосом, та мейоза II (другий поділ – екваційний) – закінчується утворенням статевих клітин. Подвоєння ДНК і хромосом відбувається лише перед мейозом I.

loading
×