Де мешкають Саркодові?

У прісних водоймах можна знайти велику кількість найближчих родичів амеб – раковинних корененіжок. А в морських водах, на дні – форамініфер. Раковини морських корененіжок вистилають приблизно 1/3 частину дна Світового океану. Також у морі можна спостерігати і радіолярій.

Клас саркодові або корененіжки мають своєрідні органи пересування, якими вони також захоплюють їжу це псевдоподії або ложноніжки. Відомими представниками є: амеба звичайна, прісноводна, дизентерійна, кишкова та ротова амеба, арцелла, диффлюгія, еугліфа, радіолярії, форамініфери, сонячники.

Вона викликає амебний менінгоенцефаліт. У товстій кишці людини мешкають непатогенні амеби – кишкова амеба (Entamoeba coli), амеба Гартманна (Entamoeba hartmanni), йод амеба Бючлі (Iodamoeba buetschlii) та ін. Виявилося, що іноді ці амеби можуть викликати захворювання.

Бодо рухається у воді за допомогою двох джгутиків, розташованих на передньому кінці тіла. Ця тварина не має хлорофілу, тому їй властиво лише гетеротрофне харчування. Їжею йому служать бактерії, одноклітинні водорості та мікроскопічні тварини, яких бодо за допомогою джгутиків підганяє до рота та заковтує.

loading
×