Де поширені лишайники?

Лишайники можуть рости в найбезплідніших місцях. у пустелях, на каменях, на дахах, на скелях, навіть на бетоні, склі та залізі. Їхні слані можуть поглинати вологу з повітря, з дощів і туманів. Лишайники першими заселяють мляві ділянки і поступово перетворюють їх на придатні для заселення іншими організмами.

Це скелі (особливо вапнякові), ділянки сухих лісів і тундри, стовбури, хмиз, пні у вологих лісах, деякі болота та торфовища. Для збору лишайників слід приготувати конверти або пакети із щільного паперу завбільшки 20-25 см на 14-15 см.

Лишайники зустрічаються по всьому світу, домінуючи у тундрах та високогір'ях. Це зумовлено їх стійкістю до несприятливих факторів навколишнього середовища: низьких температур, посушливості, жорсткого ультрафіолетового випромінювання та низької поживності субстрату.

Найбільш поширені накипні, або кіркові, лишайники (близько 80%), що мають тал у вигляді тонкої скоринки, що міцно зростається з субстратом і невіддільною від нього. Більш високоорганізовані листяві лишайники мають вигляд лусочок або платівок, що прикріплюються до субстрату пучками гіф, які називаються гумами.

loading
×