Де слід ставити м'який знак?

М'який знак — показник м'якості та форми слова. М'який знак використовується на листі для пом'якшення попереднього приголосного звуку. Якщо ми чуємо м'який приголосний звук у середині або на кінці слова, значить на листі в цьому місці після м'якого приголосного слід писати м'який знак: бурулька, вісім, банька, мель.Apr 15, 2019

У школі пояснюють, як просто можна перевірити правильність написання дієслова: потрібно до нього поставити запитання «що робити?» або «що робить?» Якщо дієслово відповідає на перше запитання, то в ньому, як і в слові "робити", пишеться м'який знакякщо ж він відповідає на друге запитання — то м'який знак не пишеться.

Літерні поєднання ЧН, НЧ (і подібні: ЧТ, ЧК, ЩН, НЩ, РЩ) пишуться без м'якого знаку, тому що букви Щ і Ч позначають непарні м'які звуки [ч'] і [щ'], позначення їхньої м'якості на письмі не потрібно. Хмарний, апельсинчик, балкончик, млинець, сердечний, соковитий.

М'який знак наприкінці слова Для позначення м'якості Ь пишеться не тільки в середині слова, але і в кінці: кінь, пити, лити У кінці іменників множини в родовому відмінку: яблунь, панянок, сіл, динь, лазень. В іменах чисельний: п'ять, шість, сім, вісім, десять, одинадцять і так далі.

loading
×