Де випадає багато опадів?

Найбільш «мокрими» точками на Землі є долина Черапунджі (передгір'я Гімалаїв, \(12 000\) мм на рік) та Гавайські острови (\(12500\) мм на рік). Мінімальна кількість опадів зафіксована в пустелі Атакама (Південна Америка, (0,01) мм на рік).

Найбільше кількість опадів випадає у горах Кавказу (до 2000 мм на рік), на Півдні Далекого Сходу (до 1000 мм), а також у лісовій зоні Східноєвропейської рівнини (до 700 мм). Мінімальне кількість опадів припадає на напівпустельні райони Прикаспійської низовини (близько 150 мм на рік).

Екваторіальний пояс – найвологіша область земної поверхні. Протягом року тут відзначається лише один сезон — спекотне та вологе літо. Для субекваторіального поясу характерна сезонна зміна повітряних мас: влітку – вологі та спекотні екваторіальні, взимку – дуже спекотні та дуже сухі тропічні.

Влітку майже на всій території Росії випадає максимум опадів. В цілому, кількість опадів влітку зменшується із заходу Схід, від 500 мм у Калінінградській області до 200 мм у Центральній Якутії. На Далекому Сході їх кількість знову зростає, у Примор'ї – до 800 мм.

loading
×