Де знаходяться нейроглії?

Нейроглія (від нейро… і грец. glía – клей), глія, клітини у мозку, своїми тілами та відростками заповнюють простір між нервовими клітинами — нейронами — та мозковими капілярами. Кожен нейрон оточений кількома клітинами Н., яка рівномірно розподілена по всьому мозку та становить близько 40% його об'єму.

Нейроглія, або просто гли́я (від ін. -грец. νεῦρον — волокно, нерв + γλοιός — клей), — сукупність допоміжних клітин нервової тканини. Складає близько 40% обсягу ЦНС.

У ссавців усі клітини нейроглії за анатомічними критеріями ділять на клітини нейроглії у мозку, до яких відносяться астроцити, олігодендроцити, епендима та мікроглія, і на клітини у ПНР — шванівські клітини. Астроцити, олігодендроцити, епендиму та шванівські клітини об'єднують у макроглію.

Нейрон – Клітина нервової системи, яка обробляє, зберігає і передає інформацію за допомогою електричних і хімічних сигналів. У мозку людини знаходиться близько 98 мільярдів нейронів (Для порівняння: у нашій галактиці 100 мільярдів зірок). Нейрон складається з ядра, тіла та відростків: дендритів та аксонів.

loading
×