Хто такі козаки в наш час?

Сучасне козацтво (також відроджене козацтво) термін, що застосовується для позначення козацьких організацій, створених після 1990 року. У ширших часових рамках термін відроджене козацтво використовується для організацій, створюваних козаками-емігрантами там після Громадянської війни.

Згідно з найпоширенішою, козаки — нащадки людей, що століттями бігли на південні та східні околиці Росії з центральних областей і інородців, що приєдналися до них, — від калмиків до поляків та німців.

Вважають, що у основі субэтноса у Росії переважали росіяни. Також у формуванні деяких військ брали участь українці (нащадки запорожців склали основу чорноморців на Кубані, значно меншою мірою брали участь у формуванні кубанських лінійців, донських, оренбурзьких та сибірських). козаків).

На думку Забєліна та Савельєва, козаки – це нащадки автохтонного слов'янського і навіть праслов'янського населення (у тому числі, хозар, готовий (на це звертав увагу ще Н. В. Гоголь), сарматів, гетів, бастарнів, скіфів, масагетів тощо), протягом тисячоліть з давніх-давен і на початок другого тисячоліття зв.

loading
×