Хто такі русини та звідки вони взялися?

Предки русинів слов'янські племена, що жили на території Карпат на території сучасних України, Словаччини та Угорщини. Відрізані від сусідніх племен, які поступово об'єднувалися у польську, українську та словацьку нації рельєфом, а потім і державними кордонами, русини відокремилися.Mar 12, 2018

За однією з версій, русини – Нащадки давньоруської народності, з якої виділилися росіяни, українці та білоруси. Русин – Самоназва населення Стародавньої Русі. Як етнонім слово русин – Похідне від слова Русь.

Русинський мова (самоназви: русинський мова, руська бісіда, руснацький мова, російська мова) або русинські мови – сукупність різнорідних діалектних та літературно-мовних утворень, що існують або існували серед русинів як на їхніх споконвічних землях у Закарпатській області України, східній Словаччині та Лемківщині на …

Етнонім «русини» — перша самоназва українського народу, яка пізніше з певних причин змінила самоназву, до того ж не так давно. Вперше етнонім «русь» (збірний), в однині — «русин», Фіксується в «Повісті временних літ» під 911-912 рр.. у договорах князя Олега з Візантією.

loading
×