Хто відкрив З чого складаються зірки?

У 1925 Сесілія Пейн зробила прорив. Зі складу сонячного світла вона вивела, що водень і гелій — 2 рідкісні на Землі газу[17] (елементи) — становлять 98 % маси Сонця. Пейн виявила склад Всесвіту: 98% всіх атомів у космосі — водень та гелій. Решта становить лише 2 %.

Здебільшого вони складаються з водню та гелію, причому в молодих зірках водень становить 72-75% маси, а гелій – 24-25%, і з віком частка гелію зростає. У всіх зірок є магнітне поле. Наприклад, у Сонця воно є непостійним, має складну структуру, і його напруженість у плямах може досягати 4000 ерстед.

Зірки є газовими кулями, які випромінюють світло. Космічний пил та гази оббираються у хмари, які називають туманностями. Після чого вони зростаються у єдине небесне тіло, температура якого становить мільйони градусів. При цьому відбувається термоядерна реакція, яка створює нову зірку.

Зірки, На думку більшості астрономів, виникли (і продовжують народжуватися зараз в нашій та інших галактиках) з хмар газу, що стискаються, і пилу. Спочатку утворюються не справжні зірки, А їхні зародки – "протозірки", схожі на кульові хмари газу.

loading
×