Хто вигадав міну?

У другій половині XIX століття, 1876 року, німецьким інженером Герцем була винайдена якірна міна. У ній вперше як вибухова речовина застосовувався не порох, а піроксилін. Також у ній вперше було застосовано електричний детонатор із використанням сухих вугільно-цинкових батарейок.

Основний вражаючий ефект – кінетична вибухова хвиля, найпоширеніші ушкодження – відрив кінцівок, компресійні травми. Уламкові міни завдають ураження осколками спеціально підготовленого корпусу міни, а також вражаючими елементами начинки. Основний вражаючий ефект – колоті та різані рани.

Військовий експерт Литовкін пояснив, чому заборонено використання мін «Пелюсток» Міни «Пелюсток», як і інші протипіхотні міни, не можна застосовувати у збройних конфліктах, оскільки вони несуть небезпеку цивільним особам. Відповідне положення закріплено у конвенції ООН про заборону цього виду зброї.

Вистрибуюча міна (у народі "мінажаба, "шпрингміна") – протипіхотна осколкова, що вистрибує міна кругової поразки. Є різновидом протипіхотного міни. Своє походження веде від німецької вистрибуючої міни S-міни (Schrapnellmine, Splittermine або Springmine) часів Другої світової війни.

loading
×