Хто вигадав радянську грановану склянку?

Дизайн граненої склянки радянського зразка приписують Вірі Ігнатівні Мухіної, автору монументальної композиції «Робітник та колгоспниця»

Першу партію склянок за кресленнями Мухіною випустили 1943 року. Саме походження гранчастої склянки достеменно невідомо, проте багато дослідників вважають, що такі судини почали виготовляти за доби Петра I у місті Гусь-Хрустальном. А ось форму радянського пивного гуртка Віра Мухіна справді вигадала сама.

Винахідником такого склянки вважається скляних справ майстер Юхим Смолін, який жив між XVII та XVIII століттями на території сучасної Володимирської області. Своє творіння він підніс Петру I з впевненістю, що нова форма робить його таким, що не б'ється.

Як би там не було, але 11 вересня 1943 року в Гусь-Хрустальному був випущений перший радянський гранований стакан. Випускалися склянки з 10, 12, 14, 16, 18 та 20 гранями. Були ще з 17, але випуск з непарною кількістю граней був більш складеним, тому зупинилися на найбільш прийнятному та зручному – з 16 гранями.

loading
×