Хто збирав данину?

Історія У російських літописах даниною називалася військова контрибуція, яку східнослов'янські племена платили своїм завойовникам, на півночі – варягам, на півдні – хазарам. З 880-х років данина збиралася зі слов'янських та інших племен на користь київського князя та використовувалася для утримання дружини.

Баскаки контролювали місцева влада, у XIII—XIV століттях збирали з російських земель данина Золота Орда. Також баскаки вели облік населення у завойованих землях. У розпорядженні баскаків були великі збройні загони задля забезпечення своєчасного збору дані.

на Русі збір дані називали "полюддя", тому що князь з дружиною виїжджав збирати данина на підвладну його владу території. Тобто "виходив у люди". Об'їзд територій на збирання дані починався у листопаді, і закінчувався у квітні місяці. Не було встановлено жодних точних норм збору даніні чіткі місця її збору.

Збиралася під час полюддя (осінньо-зимового об'їзду князем на території свого князівства). До 12 ст. збором Д. займалася князівська дружина.

loading
×