Коли адреналін викидається у кров?

З погляду фізіології адреналін – це біологічно активна речовина, яка «викидається» у кров. у стані стресу. Цей гормон виробляється у корі надниркових залоз, проте, адреналінові рецептори розташовані практично у всіх тканинах організму.

Адреналін – Гормон, що виробляється наднирниками. Його називають «гормоном страху» через те, що при переляку, через сильний викиду адреналіну у кров, серце часто починає битися. Викид адреналіну відбувається при будь-якому сильному хвилюванні або великому фізичному навантаженні.

Вона проявляється у підвищенні артеріального тиску, звуженні кровоносних судин, збільшенні частоти серцебиття, розширенні зіниць. Ефект впливу адреналіну триває недовго – близько п'яти хвилин. Це зумовлено його швидкою переробкою: у відповідь на викид адреналіну в кров включаються реакції інактивації.

У звичайному спокійному стані мозковий шар надниркових залоз безперервно виділяє адреналін, але у невеликих кількостях. У стресових, прикордонних ситуаціях, при відчутті небезпеки, страху, травмах, опіках, шоці секреція адреналіну значно зростає, викликаючи в людини реакцію типу «бий і біжи».

loading
×