Коли борсук впадає у сплячку?
У північних районах борсук вже у жовтні-листопаді залягає в сплячку до березня-квітня.; у південних районах, де зими м'які та нетривалі, він активний цілий рік або сплячка є короткочасною та переривчастою. Барсук може переривати свою сплячку та виходити з нори під час відлиг.
Для борсука зробити нору – не проблема. За один день він може викопати затишний будинок. Потім тварина згрібає листя у свою нірку, влаштовує собі м'яку постіль і лягати спати на зиму. Іноді у борсуковій норі разом із господарем зимує ще й гість, наприклад єнот їм разом тепліше.
Зазвичай ці тварини впадають у сплячку на зиму і прокидаються в середині квітня, коли максимальна температура повітря вища за нуль градусів, масово з'являються проталини і днів без відлиги вже немає.
Взимку сплячку впадають тварини, що проживають, у своїй більшості, в помірному кліматі (тепле літо та холодна зима). Для багатьох тварин сплячка є єдиним способом виживання під час морозної зими, тому що в цей час їм дуже складно здобути собі харчування.