Коли дитина починає ходити біля опори?

Вік, коли малюки починають ходити, не спираючись на стінку чи іншу опору, коливається від 8 до 14 місяців – у всіх по різному. Фахівці називають різні цифри. Рекомендується звернутися до лікаря, якщо дитині виповнилося півтора роки, а він все ще не пішов.

До другого місяця життя ваш дитина добре тримає голову, стежить за предметом, гуде, посміхається; у 3-3,5 місяці – перевертається на бочок; у 4,5-5 – здійснює поворот зі спини на живіт, бере іграшки; у 7 місяців – сидить, повзає з 8, о 10-11 – встає біля опори і починає самостійно ходити до півтора року.

Як малюк починає ходити? У перші п'ять місяців, малюк, спочатку рефлекторно, потім цілком свідомо починає відштовхуватись ніжками, коли ви його тримаєте вертикально на руках, підстрибуючи вгору. Ніжки малюка розвиваються, коли він намагається сідати чи повзати.

Середньостатистичний немовля починає стояти на ніжках у 8-місячному віці. Спочатку малюк вчиться самостійно стати на коліна біля опори, піднімаючись на одну ніжку. Потім встає біля опори на обидві ноги. При цьому він тримається за опору, а якщо відпускає руки, падає на сідниці.

loading
×