Коли фолікул не лопається?

Відсутність овуляції – фолікул так і не розривається, що виявляється на УЗД у вигляді синдрому фолікула, що неовулює. Якщо розміри цього утворення перевищують 21 мм у діаметрі, це розцінюється як фолікулярна кіста. Запізніла овуляція – вихід яйцеклітини відбувається пізніше, ніж у нормі.

Так, не луснув домінантний фолікул починає наповнюватися рідиною, і перетворюватися на кісту. Така освіта може досягати 10 у діаметрі. Бо домінантний фолікул формується лише в одному яєчнику, кіста завжди одностороння. Збільшення кісти відбувається за рахунок накопичення великої кількості рідини.

Для того щоб "луснути фолікул», Треба вводити хоріонічний гонадотропін. Терміни введення, дозування препарату визначає лікар залежно від ситуації-розміри фолікула, стан ендометрію тощо. Заочно такі речі не робляться.

Ближче до середини циклу на УЗД лікар бачить наявність чи відсутність домінантного (преовуляторного) фолікула, який має луснути. Його діаметр має становити 18-24мм. Через 1-2 дні ми можемо переконатися, що фолікул луснув (Домінантного фолікула ні, позаду матки визначається вільна рідина).

loading
×