Коли людина стає заразним сказом?

Вірус сказу виділяється у зовнішнє середовище зі слиною носія вірусу, яка стає заразною вже за 8-10 днів до початку активної фази захворювання – поява перших клінічних проявів. Основний механізм передачі сказу – контактний.

Перші симптоми сказу: слабкість, біль голови, загальне нездужання, відсутність апетиту, незначне підвищення температури, кашель, нежить, біль у горлі, животі, блювання, пронос. Їх можна списати на будь-які хвороби, але найчастіше ставлять помилковий діагноз респіраторна або кишкова інфекція.

Тяжкими вважаються укуси множинні і глибокі, а також будь-які пошкодження голови, обличчя, шиї, рук. Вірус проникає через подряпини, потертості, через відкриті рани та слизові оболонки рота, очей. При укусі в обличчя та голову ризик захворіти сказом становить 90%, у кисті рук, стопи ніг – 23%.

Вірус у слині утворюється за 1-7 днів до перших клінічних ознак захворювання. Тому заразитися сказом можна і при укусі, нанесеному зовні здоровою твариною. Зараження може статися також у разі попадання слини на слизові оболонки очей, носа, рота, пошкоджені шкірні покриви.

loading
×