Коли не можна робити компрес?
Не рекомендується ця процедура при серцево-судинних захворюваннях ІІ-ІІІ ступеня з явищами серцевої недостатності, при атеросклерозі з ураженням судин головного мозку, при свіжих тромбозах (тромбофлебіті, варикозному розширенні вен), при схильності до кровотеч.
Холодні Холодні компреси (примочки) накладають при забитому місці, лихоманці (на голову), травмах, кровотечах, гострих запальних процесах на шкірі. Для цього беруть шматок тканини, складений у кілька шарів, змочують у холодній (краще з льодом) воді, віджимають та прикладають на потрібне місце.
Компрес – Це багатошарова лікувальна пов'язка, що діє як відволікаючий і розсмоктуючий засіб. За характером дії компреси бувають холодні (примочки), гарячі, зігріваючі та лікарські. Холодні компреси, або примочки, застосовуються при забитих місцях, травмах, синцях.
У матеріалі зазначено, що лікарі рекомендують робити компрес з горілки і тримати його якнайдовше, приблизно протягом двох годин. Такий метод лікування допоможе зняти набряки, а також прогріти хвору ділянку, за рахунок чого відбувається звільнення від болю.